Annie nem hétköznapi világa

Sorozatosdi avagy hova lettek a jó befejezések 2.rész

Downton Abbey 

Hát ez az a sorozat, amihez semmit nem konyítok. Lehet mert a skót vérem mélyen tiltakozik, vagy mert ha bele is néztem, olyan nyomasztó és lehangoló volt, hogy máris kerestem a gombot, hogy elkapcsoljam. De ők is lehúztak 5 évadot csak nem értem miért. 

A sorozat egy kitalált helyszínen játszódik Yorkshire-ben egy nagybirtokon, melynek neve Downton Abbey. A történet főszereplői az arisztokrata Crawley család és annak szolgálói. A brit történelem nagy pillanatainak a család életére hatást gyakorló mozzanatait mutatják be a sorozat egyes évadai. Egy ilyen nagy pillanattal kezdődik a sorozat első része, amelynek nyitó jelenetei az RMS Titanic elsüllyedése utáni napon játszódnak. Az első évad az első világháború kitörésével ér véget. A második évad a háborúról, és spanyolnátha időszakáról számol be. A harmadik évadban a háborúk közötti időszakba és az írek önállósági küzdelmeibe nyerhetünk betekintést. A negyedik évad a “Teapot Dome Scandal” idején játszódik, míg az ötödik évadban betekintést nyerünk az 1923-as választásokba és a müncheni sörpuccs is szóba kerül. 

Hát ezzel sem kerültem közelebb ahhoz, hogy megszeressem, de bárhol jártam nagyon jó kritikákat olvastam, dicsérték a történelmi pontosságot, kosztümöket,a látványt és a színészeket. Szerintem vérbeli angolokat ültettek oda, mert egy ennyire nyomasztó sorozathoz nem passzolt volna jobban senki. Az angolok amúgy is nekem nagyon furcsán működnek nem tudom őket hova tenni. Lineárisan megyünk a történelemben ami nagyon jó és az alapja egy könyv volt ami merész húzás,mert ritka az olyan sorozat ami a könyvhöz fel tud nőni. Nem tudom eldönteni, hogy az 5 évad kevés volt-e vagy sem, mert az angoloknál gyakorlatilag minden hétre jutott valami botrány vagy betegség vagy egy nem normális uralkodó. Hogy megnézném-e arra az a válaszom, hogy nem. Nekem ami angol és kosztümös az max Jane Austin,de ő meg egy nagy szirupos kis csésze az étkészletben. 

(medium.com/@parismarx/downton-abbey-feels-wrong-in-2019-8af44c5cf2ac)

Orange is the New Black 

Ezt is néztem egy ideig de aztán abbamaradt pedig jó amúgy. A történet középpontjában Piper áll, akit lecsuknak egy évre, de aztán tovább ott marad. Megismerjük az ő múltját, meg a többi rabét is,mélyebb fájdalmak, puszta düh, és elcseszett döntések sorozata van az életükben kivétel nélkül. És, hogy mi történik ha nagyon sok nőt összezár egy relatíve kis helyre? Vagy egymásnak esnek, vagy klikkesednek (itt főleg rasszokra vannak felosztva) vagy szerelembe esnek (ebből is volt egy jó pár).Érdekesség, hogy amikor ez a Netflixes sorozat elindult, nálunk még nyomokban sem volt fogható Netflix,így ez egy klasszikusnak számító sorozat a Netflixnek.A másik a Kártyavár de majd lentebb kitérek arra is.Sorsokat látunk, rengeteg baklövést, és még ennél is több humort.A készítők nem raknak elénk mézes madzagot, mindenkinek meglátjuk a rossz oldalát. Komoly témákat dolgoz fel, olyanokat amelyik bármelyik nővel megtörténhetnek. És pont ettől lesz olyan szerethető. Mert lehet vannak olyanok, akik a mai napig nem tudják feldolgozni, hogy őket megerőszakolták vagy, hogy másképp nem érheted el, amit akarsz csak ha fekszel érte, mert ezt tanultad otthonról. Kitörni nagyon nehéz, még a megszokott világunkból is, nemhogy egy börtönből, ahol, ha rosszat mondasz a szakács főztjére, véres tampont kapsz másnap. Sok évadot megélt, és a készítők a vége felé nagyon elengedték a fantáziájukat. Mondhatnátok, hogy jó de ennyi évadon át mégis miért akarna bárki is börtöntöltelékeket nézni? Azért, kedves olvasóm, mert már az első részek alatt is lesz kedvenced, akit utána végig akarsz kísérni, drukkolsz neki, vele sírsz, nevetsz (az orgazmust nem említem mert az bizarr lenne) és vele érzel. A sorozat nem akar több lenni, mint ami. Egy iskolányi nő akiknek megannyi démona van, de közben tudnak nevetni. Ha nem lenne a helyszín egy börtön, a való életben is megállná a helyét, csak itt megkapjuk az összes életutat egy szűk intézménybe. 

(asva.info/kiszivargott-az-orange-is-the-new-black-otodik-evada-2017-05.html)

Kártyavár 

Hát talán 2 évadot láttam, de lehet még annyit se. Annyira vontatott és száraz volt, és továbbra sem értem az amerikai politikai rendszert így fel is adtam. Bár Kevin Spacey-t imádom, függetlenül attól, hogy mit csinált és még Epres Attila is jó választás volt neki szinkronnak, de aki nem követi rendszeresen a politikát, az könnyen ráunhat, pedig a maga műfajában biztos kiemelkedő alkotás. Feltehetőleg azért is kaszálták el, mert Kevin nem bírt a vérével, pedig ki tudja, mit hoztak volna ki belőle. 

(imdb.com/title/tt1856010/)

The Walking Dead 

Nagy sikerrel robbant be. Izgalmas volt, zombis volt, véres volt, Rick nagyon sok nő szívébe lopta be magát. Megjelent Negan, aki szöges ellentéte volt a rendőrünknek és jöttek a bonyodalmak. Majd az évadok haladásával, lapos lett az egész. Nem kaptunk új frissítést, a szereplők befásultak, a zombik is unalmasak lettek. És végül a főszereplő is kilépett. Kérdem én, ha kilép az egyik legkedveltebb karakter, akkor minek erőltetni? Jó igen tudom, hogy a filmhez is készítik elő a dolgokat, de hát abban sem lesz már Rick. Ezt a szériát úgy cseszték el, ahol csak lehetett. Én, mint laikus, aki egy részt látott egyszer Lolával üldögélve latolgattuk, hogy mi lesz a következő részben. Felvázoltam egy lehetséges folytatást és láss csodát igazam lett. Ami azt jelenti, hogy annyira kiszámítható lett, hogy egy olyan is kitalálja mi lesz, aki sosem nézte. Sajnálom, hogy ennyi évadot lehúztak róla mert felesleges. Szerintem a zombik nem állják meg a helyüket egy sorozatban. Egy-két évad után már unalmassá válnak. Ezért kell maradni a filmeknél, mert ott pont megkapod azt a másfél-két óra borzongást, amennyi elég belőlük. 

(24.hu/kultura/2016/10/19/ha-nincs-56-a-the-walking-dead-sem-olyan-mint-most/)

És végül a már említett. 

Vikingek 

Most kezdem az utolsó évadot, amit már nagyon nyögvenyelősen tolok. A történet középpontjában Ragnar állt, aki egy híres hódító viking volt (a történelem úgy véli, hogy a karaktert több személyből gyúrhatták össze mert konkrétan sehol nincs említve egy emberként). Földművelőből király lesz, közben megtámadja az angolokat, a franciákat és a belső viszályokat is próbálja elsimítani. Rengeteg valós karaktert találhatunk a sorozatban, történelmileg próbált hiteles lenni, ám az idő előrehaladtával ezek a valóságtartalmok átalakításra kerültek. Ami nagyon szomorú, mert ha egy széria úgy dönt, hogy egy történelmi cselekményt csinál akkor nem állunk neki össze-vissza csinálni dolgokat. Például, a számomra leggyűlöltebb karakter Ivár nem is volt nyomorék, mert megtalálták a maradványait és kiderült, hogy inkább volt egy hatalmas férfi, mintsem egy járni képtelen szerencsétlen, akiben az évek alatt felgyülemlett fájdalom és megvetés egyszer csak kirobban. A karakterek jók, kedvencem Alfréd, akit hitelesen adtak vissza a készítők. Az ő története egyébként a The Last Kingdomb-ban folytatódik, ha valakit érdekel. A női szereplőket imádom Lagertha a világ legtökösebb amazonja volt, egy baj van vele, hogy mindig rosszul dönt. De már az ő szála is a végét járja. Rengeteg szereplő van, a tájak mesések, Izlandba beleszerelmesedik az ember, a párbeszédek nagyon sok helyen idétlenek és feleslegesek. Évadról évadra egyre több az üresen kitöltött hely. Például a Flokis szál, (ő tényleg létezett és az ő tiszteletére tették bele) nagyon zavaros. A mindig Odinban hívő megtört férfi először muzulmánokat ment meg a biztos haláltól, majd egy barlang közepén egy óriási keresztet talál. Hát mi ez, ha nem irónia. A készítők a történet vége felé elfáradtak, a színészek sem hozzák már azt a megszokott pörgést, amit az első évadokban megszokhattunk. Szintén nem tudom, hogy miért kellett ezt ennyire erőltetni. Jó végeredményben nem lett rossz, de amikor azt látod, hogy Judith megmérgezi a saját fiát mert neki ez az életcélja, hogy megvédje elsőszülöttjét, aki végeredményben egy zabigyerek ott elgondolkozol pár dolgon. Egyszernézhetős a dolog és tényleg csak azok nézzék, akiket vonz ez az egész vikinges téma, mert egy időő után aludni is lehet rajta, annyi felesleges öldöklés és háború van. Egy valami viszont érdekes benne. Hogy mennyire bele van ivódva az emberek lelkébe a bosszú. Mindegy, hogy hova mész, miként építesz új életet, ha kapsz egy sebet, nem nyeled le és formálod át egy pozitív dologgá, mert a bosszú annyira mélyen gyökerezik, hogy nem tudsz tőle szabadulni, mint egy rossz pióca. 

(empireonline.com/tv/reviews/vikings-season-1-review/)

Remélem tetszett nektek ez a kis szösszenet, bár elég hosszúra sikeredett de sok olyan sorozat volt, amelyet a készítők elrontottak a vége felé, és csak remélni tudjuk, hogy a későbbiekben nem lesz több ilyen fájó pont a sorozatok világában. 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!