Agymenők
Mindenki nagyon örült, hogy végre kaptunk egy sorozatot a kockákról. Én nagyon szerettem ahogy esetlenül próbálnak csajozni, vagy egyáltalán megszólalni előttük. Aztán így utólag visszanézve (amikor megy a Comedyn) rá kell jönnöm, hogy teljesen elcseszett az egész. Mindenki Sheldon körül ugrál és nem tudom elképzelni, hogy nélküle ezeknek az embereknek lenne-e személyiségük. És hiába raknak bele gyereket, meg házasságot, meg csajokat, az egész értelmét veszti mert nincs olyan pillanat kb. ahol nem megint valami Sheldonról szól. A csípős megjegyzései csak azt bizonyítják, hogy a társadalmi szerepe szerint neki valami diliházban kéne lennie mert még egy tudóshoz képest is infantilisen viselkedik és úgy tűnik, hogy semmibe nézi a barátait, ők meg kutyaként megtesznek neki mindent. És attól függetlenül, hogy néha kikacsintgatnak a bűvköréből, nem egyszer volt, hogy örömmel mentek vissza a csapdába. Sajnálom pedig régen szerettem, de akkor sem miatta, inkább a hangulata miatt, bár az sokat elárul, hogy voltak olyan részek, ahol nem volt aláfestő nevetés (amiről tudtátok, hogy még nagyon régen vették fel a hangot? Ergo, amit te hallasz nevetés, egy halott ember nevetése) akkor nem tudtam kacagni a poénokon és semennyire nem ütöttek. Sőt, inkább frusztrált az egész helyzet.
(hu.pinterest.com/orsolyasulics/the-big-bang-theory/)
Az ifjú Sheldon
Valamiért úgy döntöttek, hogy megcsinálják ennek a szerencsétlennek az eredet történetét, amitől csak még idegesítőbb lett és még a családja sem teljesen épeszű. Bár így akkor sok minden érthetővé válik.
(Az angol sorozatokat azért nem említem meg mert az már megint egy másik műfaj, de ha érdekel titeket dobjatok egy üzit.)
(ahmagazin.com/young-sheldon-visszatert-az-agymenok-spin-off-sorozata/)
Kaliforniába jöttem és Bír-lak
Mindkettő a 90′-es években élte fénykorát. Az egyikben Will Smith fedezi fel Kaliforniát gondolom én, akkor még inkább a mesék kötöttek le. A másikban pedig az Olsen lányok cukiskodtak. Mindkettőre jellemző volt az akkori divat prezentálása, a világhoz való hozzáállás és az, hogy ezek szórakoztatásra készültek, nem nagyon emlékszem arra, hogy komoly témákat dolgoztak fel. Nyilván abban az időben mindenki szerette volna az élet szép oldalát látni és azt, hogy a család mennyire fontos. Ami a Bír-lak esetében sikerült is mert ez is a sitcom egyik alapköve volt a Kaliforniásnál inkább egy bohókásabb, férfiasabb megközelítést kaptunk.
(hu.ign.com/full-house/2185/news/husz-ev-utan-uj-reszekkel-jon-a-bir-lak)
(latimes.com/entertainment-arts/tv/story/2020-04-30/will-smith-james-avery-fresh-prince-of-bel-air-reunion)
Egy rém rendes család
10 éven keresztül követhettük végig egy alsó középosztálybeli család mindennapjait. Ahol a gyerekek hülyék az anya köszönőviszonyban sincs egy mintaképpel sem az apa meg a régi életét kéri vissza. Ez így elég szomorúnak hangzik tudom tudom. De. Az egész annyira szerethető volt, végig izgultam, hogy Pegg megeszi-e az összes bonbont és Al vajon mikor kapja meg a neki kijáró tiszteletet. A szomszéd férjek változtak, a helyszín azonban olyan kultikussá vált, hogy itthon is csináltak egy ugyanilyen sorozatot. Ami persze kudarc volt, de értékeljük, hogy ennyire bejött még kis hazánkban is. Na de visszatérve, a karakterek sehova nem fejlődtek, nem láttunk túl nagy cselekményeket sem, és ha egymás mellé tenném az epizódokat, egyetlen egy napnak tűnhet az egész. Mégis az atmoszférája, az, hogy szó szerint az alsó rétegnek szólt, akik bár nem dúskáltak a pénzben, de mégsem voltak kőbunkók. Emlékezzetek vissza, hogy a szülők milyen jól tudták egymást sértegetni és erre csak azok képesek, akiknek a szellemi szintje több, mint egy 5 évesnek. A sitcom ősapjaként hivatkoznék rá mert az is a maga módján. Kiválóan hozta a szerethető figurákat, és együtt szurkolt valószínűleg mindenki Al-nek amikor az keresztbe akart tenni Marcynak.
(nickiswift.com/160346/moments-in-married-with-children-that-would-never-fly-today/)
(A Szex és New Yorkot azért nem teszem bele mert az nekem valahogy nem illik ide, ne kérdezzétek miért.)
Két Pasi meg egy kicsi
Charlie Sheen ezzel a sorozattal emelkedett vissza a nagyok közé, majd le is rombolta ezt, mert ugyanúgy nem bírt magával. A sztori gyenge lábakon állt, a poénok szárazok voltak és laposabbak, mint egy szörfdeszka. Nem is nagyon érdemel több szót, ez azoknak való, akik csípik ha egy pasi sokat iszik és bomba csajokkal múlatja az időt, mert ennél több nem igazán történik azon kívül, hogy a tesója piócaként használja ki, hogy van egy plusz szoba a házában.
(timegoesby.blog.hu/2019/03/05/ket_pasi_meg_egy_kicsi_two_and_a_half_men_2003)
Will és Grace
Amikor ez a sorozat menő volt, még a nemiség elfogadása elég gyerekcipőben járt(bár néha még mindig vannak megbotránkoztató dolgok) de ők bevállalták. Egy négyes baráti csapat életét követjük végig, ahol ketten melegek, van egy hisztériás, öntelt nő és egy normálisnak közel sem mondható szintén nő New York vagy valamelyik nagyváros szívében. Itt is ugyanazok a klisék megvannak, mint a többiben. A karakterek nem rosszak, bár a NEMWILL meleg kicsit nekem sok volt, úgy éreztem, hogy ő mutat görbe tükröt a meleg társadalomnak.
(eonline.com/news/1083700/will-and-grace-s-final-season-poster-will-make-your-heart-soar)
És ezzel véget is ért a listám. Igen maradtak ki sorozatok de azokat vagy egy másikban képzelem el, vagy valahogy nem éreztem idevalónak.
És akkor jöjjön a konklúzió. Mitől jó egy sitcom?
- egy jó alapkoncepció
- szerethető karakterek
- Ha béna a sztori akkor legalább aláfestő nevetés legyen,az sokat tud dobni rajta
- Törekvés a tökéletlenségre
- Jó betét dal
- Kellemes látvány
- Kultikussá válható ruhák és hajak
- És ami a legfontosabb. Legyen lelke ami megtud minket szólítani és velük együtt tudunk érezni mindegy, hogy pozitív vagy negatív értelemben.
Annie voltam, ha szeretnék még ilyet tudjátok hol találtok. Szép napot Nektek!
instagram.com/annieblogger01/
E-mail:annieblogger@citromail.hu
Másik e-mail:annieblogger01@gmail.com
Facebook:www.facebook.com/Anniekulonoselete
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: